Mehmet Aslantuğ TRT-1’deki Dizisinden Çıkarıldı

0
169

Mehmet Aslantuğ, rol aldığı “Yürek Çıkmazı” dizisinden çıkarıldığını açıkladı. Aslantuğ, TRT 1’de yayınlanan diziden Instagram hesabından oğlu Can Aslantuğ’a hitaben yayınladığı metinde ayrılış nedenini “35 yıl sonra bugün, hakikat ve doğrudan yana ses vermeye gayret ediyoruz diye. Kurumları kendine bağlayarak siyasi tavrının mülkü sananlar, yarın o koltuklarda başkaları oturduğunda da sesimizin aynı vicdanla yankılanacağını bilmelerine rağmen gerçekten ilham alan, sual eden tavrımızdan rahatsız oldular” şeklinde açıkladı.

Oyuncu Mehmet Aslantuğ’un, instagram hesabından oğlu Can’a hitaben yayınladığı post

Muhalif tavrıyla bilinen Aslantuğ, oğluna umutlu olması ve ülkesi için çalışması gerektiğini şu sözlerle dile getirdi:

“Bir an bile düşünme, doğruyu terk etme, senin için iyi olan şey halkın için sorunluysa eğer, aklını asla ikiletme! Çalışma hayatın başka ülkeleri dayatsa bile; derdin de, gönlün de ülkende olsun. Bu mühürlenmiş duyguyu yok sayarak terk etme! Umutsuzluk bir hastalık evlat. Hiçbir şey için çaresiz değilsiniz, çare sizsiniz. Geleceğiniz; aydınlık, bereketli, onurlu ve kutlu olsun.”

Oyuncu Arzum Onan da “Seninle gurur duyuyorum” diyerek eşi Mehmet Aslantuğ’a destek oldu.

Haber Linki için TIKLAYINIZ: https://www.cumhuriyet.com.tr/yasam/trt-dizisinden-cikarilan-mehmet-aslantugdan-ogluna-mektup-kurumlari-siyasi-tavrinin-mulku-sananlar-2061959