Birbirimizden Başka Kimsemiz Yoktu-7

0
454

Birbirimizden Başka Kimsemiz Yoktu röportaj dizisinin 7. Bölümünde Kahramanmaraş’taki bir başka tabut binada, 11 kişinin hayatını kaybettiği Güzel Apartmanında eşini ve 1 buçuk yaşındaki kızını yitiren, yaklaşık 3 gün boyunca enkaz altında yaşam mücadelesi verdikten sonra kurtarılan Fatma Deniz ile konuşuyoruz.

Fatma Deniz de 5 Şubat’ı 6 Şubat’a bağlayan gece hayatı sonsuza dek değişen milyonlarca insandan biri. Henüz hayatın başında, gencecik, 30 yaşında, umutları, hayalleri olan bir kadın… Bir gecede, saniyeler içerisinde ailesini, geleceğini, hayallerini bir enkaz altında bıraktı. Şimdi eşi Engin Deniz’in, kızı Belgin Nazlı’nın yasını tutamadan adalet arayışı peşine düştü. Sorumluların hesap vermesini istiyor. Usulsüz inşa edilen, her biri birer tabuta, toplu mezara dönüşen binaları yapanların, bunlara izin ve ruhsat verenlerin, denetlemeyenlerin hesap vermesini… İnsan hayatının bu kadar ucuz olmadığının bilinmesini ve başka insanların aynı acıyı yaşamamasını istiyor.

Güçlükle anlattığı hikayesi zaman zaman gözyaşlarıyla, hıçkırıklarla kesiliyor. Ama her seferinde gücünü toplayarak anlatmaya devam ediyor. Çünkü unutulmamasını istiyor yaşadıklarının. Kayıplarının yasını tutabilmek için bir an önce adaletin tecelli etmesini istiyor…

Ateş düştüğü yeri yakacak elbette… Ama unutmaya ve unutturmaya çalışanların tüm çabaları da sonuçsuz kalacak…

Sinan Dirlik, Haziran 2023

6 Şubat ve sonrasına dair anlatacaklarınız varsa lütfen yazınız: sinandirlik@gmail.com

Birbirimizden Başka Kimsemiz Yoktu-1 Doğan Ergün Anlatıyor

Birbirimizden Başka Kimsemiz Yoktu-2 Nurten & Ali Ekber Tan Anlatıyor

Birbirimizden Başka Kimsemiz Yoktu-3 Hakan Özdemir Anlatıyor

Birbirimizden Başka Kimsemiz Yoktu-4 Murat Aktuğralı Anlatıyor

Birbirimizden Başka Kimsemiz Yoktu-5 Psikolog Dr. Esra Güven Anlatıyor

Birbirimizden Başka Kimsemiz Yoktu-6 Nurgül Göksu Anlatıyor