Volkan Konak’tan Sonra Onur Akın da Almanya’dan Vize Alamadı

0
349

Sanatçı Onur Akın, 35 yıllık sanatçılık hayatında ilk defa vize alamadığını belirterek “Bu durumdan ülkem adına üzüntü ve utanç duyuyorum!” dedi.

Son dönemde Türkiye vatandaşlarına verilen Schengen başta olmak üzere diğer vizelerdeki ret sayılarında artış devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOBB İkiz Kuleleri’nde düzenlenen TOBB 79. Genel Kurulu’nda konuştu.

Vize başvurularında artan ret oranlarına değinen Erdoğan “Son dönemde adeta bir siyasi şantaj olarak kullanılan vize sorununu en kısa sürede hal yoluna koyacağız” dedi.

Onur Akın, daha önce uzun süreli vize almasına karşın Almanya konsolosluğunun vize talebini reddettiğini belirterek

“Bugünleri de gördük! 35 yıllık sanat hayatım boyunca dünyanın birçok ülkesinde defalarca konser yapmış, özellikle Schengen ülkelerinden uzun soluklu vizeler almış ve hiçbir sorun yaşamamış bir sanatçıyken Almanya konsolosluğundan ilk defa ‘ret’ aldım…

“Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına girerken bu ülkenin sanatçılarının Avrupa kapılarında sığınmacı ve mülteci muamelesi görmelerini ret ediyorum. Bu durumdan ülkem adına üzüntü ve utanç duyuyorum!”

Onur Akın’ın Twitter’da yapmış olduğu paylaşım.

Geçtiğimiz günlerde, Volkan Konak iki kez vize reddi aldığını duyurarak Almanya konserini iptal etmişti. (https://www.reportare.com/soz/almanya-vize-vermeyince-volkan-konak-konserini-iptal-etti/)