Yanlı da olsa, okumayı bilirsen her siyasal araştırma doğru bir şey söyler…

30 yılı geçti sanırım dostluğumuz. Dostluğumuzdan ayrı olarak Ali Gizer benim otuz beş yıllık meslek hayatımda birlikte çalıştığım, birlikte danışmanlık yaptığım, birlikte proje ürettiğim ve uyguladığım, birlikte siyasal ve marka araştırmaları yaptığım, birlikte seminerlere, derslere katıldığım ve bence Türkiye’nin en iyi araştırmacılarından biri. Bu otuz yıl boyunca mesleğim gereği önüme gelen tüm araştırmaları mutlaka Ali’nin süzgecinden geçirdim. Onun mesleki tecrübesine, sürekli öğrenme, yenilenme aşkıyla literatürü yakından takip etmesine, dünyayı takip etmesine ve her şeyden önemlisi müzmin bir obsesif olarak kılı kırk yararak, detaylara takılmasına güvendim. Son on beş yıldır “Sürdürülebilirlik” ekseninde gerek ulusal gerekse uluslararası çok önemli işlere imza atsa da bu röportajda araştırma, özellikle siyasal araştırmaları konuştuk.

Bir seçmen olarak hepimizin önüne gerek medyadan gerekse sosyal medyadan kimi zaman yanlı kimi zaman objektif siyasal araştırma sonuçları düşüyor. Bir siyasal araştırmayla karşılaştığımız zaman nelere dikkat etmemiz, nasıl okumamız, nasıl bakmamız gerektiğini kurcaladık biraz. Umarım faydası olmuştur.

İyi okumalar…

Ulvi Yaman, 2 Haziran 2021

Benzer İçerikler
Devamı

1 Konuk 5 Soru: Elif Key

O bizim için bir rock star! Ciğerimizi delen yazıların yazarı, uzaktaki en yakınımız. Bu haftaki konuğumuz Elif Key! En…
Devamı

1 Konuk 5 Soru: Yenal Bilgici

Onu kiminiz keyifli röportajlarından tanıyorsunuz kiminiz İlber Ortaylı ile yaptığı uzun mesailer sonucu çıkan nehir röportaj kitaplarından… Kiminiz…

Reportare, dünyada ve Türkiye’de yaşanan sosyal, çevresel, ekonomik ve siyasal olayları analiz eden, bu alanlarda farklı görüşlere sahip programcı ve konukları ile yaşanan sorunlara yapıcı çözümler sunmayı amaçlayan tam bağımsız bir ortak yayın inisiyatifidir.

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli içerikler sunabilmek için desteğinize ihtiyacımız var. Youtube KATIL botunu üzerinden bize katkıda bulunabilirsiniz.

KATIL