Beynimize mercek tutan adam: Kılınç Orhan Erdemir

0
73

Yıllar önce kurumsal bir firmada yöneticilik yaparken ajans olarak görüşmeye gittiğimizde tanışmıştık. Ajans-Müşteri olarak çalışma şansımız olmasa da o yıllarda başlayan arkadaşlığımız devam etti. Kimi zaman yoğunluktan kesintiye uğrasa da karşılıklı olarak sosyal medyadan, yazdıklarımızdan, çalışmalarımızdan hep karşılıklı haberdar olduk. Sektöre bakış açısını, eleştirilerini, övgülerini her zaman beğendim ve kendi bakış açıma yakın buldum. Kurumsaldan ayrılıp NöroMarketing’e merak sardığını, bu konuda çalışmalar başlattığını duyduğumda da, bu sektörde stratejiye, araştırmaya çok değer veren biri olarak atlayıp yeni açtığı ofisine ziyarete gitmeden edememiş, uzun uzun konuyla ilgili sohbet etmiş, çok şey öğrenmiştim.

Sektör çalışanları onu NöroMarketing konusunda yaptığı gerek piyasa araştırmaları gerekse akademik araştırmalar, çalışmalarla tanıyor. Bir çoğu da onun “o” olduğunu bilmeden anonim hesabıyla sosyal medyada pazarlama sektörüyle ilgili yaptığı paylaşımları, eğlenceli içerikleri keyifle takip ediyor.

Düşüncelerine, bakış açısına çok değer verdiğim Sevgili kardeşim, arkadaşım Kılınç Orhan Erdemir ile sektöre bakış açısını ve NöroMarketing’i konuştuk.

Umarım siz de okumaktan zevk alırsınız…

Ulvi Yaman

Ocak 2023